نکاتی در مورد طراحی وب سایت – مواردی که باید در صفحه اصلی وب سایت قرار بگیرد

لذا با این روش به تدریج به مشتریان بالقوه تبدیل می شوند. در نتیجه تاثیر آن روی کسب و کارتان حیاتی می باشد. در این مقاله مواردی که بهتر است در صفحه اصلی سایت خود قرار دهید را مثال می زنیم.

وصف شرکت و کسب و کار خود و محصولات اصلی
علت کلیدی و اصلی که باعث می شود افراد به سایت شما بیایند این است که دوست دارند، بدانند تا شرکت شما دقیقاً چه فعالیت، خدمات و محصولاتی را ارائه می دهد. در صفحه اول سایت خود توضیحی مختصر از فعالیت های کسب و کار خود بیان کنید.
نکته بسیار مهم: جمله قبلی را یکبار دیگر با دقت بخوانید.
نکته همین جاست، صفحه اصلی سایت شما جایی نیست که بخواهید در آن متن های طولانی بنویسید و یا درباره تاریخچه کسب و کار خود صحبت کنید. این موارد باید در داخل صفحه ای دیگر با نام “درباره ما” قرار بگیرد.

همچنین در صفحه اصلی سایت خود می توانید ویژگی های چندی از محصولات و خدمات کلیدی خود را نام ببرید. و یا حتی آخرین محصولات یا محبوب ترین آن ها را. در هر صورت سعی کنید تعداد این ویژگی ها را محدود کنید و ما بقی را در صفحه مربوط به آن محصول قرار دهید. طراحی سایت کار ظریفی است و نیاز به دقت دارد و البته باید متناسب با نوع مخاطبانتان باشد.

لازم نیست بازدید کنندگان را با اطلاعات اضافی و بیش از اندازه، گیج کنید. فقط کافی است چندی از ویژگی های اصلی و کلیدی محصول خود را بگویید و بازدیدکننده را ترغیب به دانستن بیشتر در باره آن محصول کنید.

اخبار و رویداد ها
در صفحه اصلی سایت خود، آخرین اخبار و رویداد ها را قرار دهید تا بازدیدکندگان بدانند که سایت شما به روز است. البته دقت داشته باشید که فضای زیادی را به این قسمت اختصاص ندهید. فقط یک لینک کوچک از عنوان و توضیح مختصری از آن خبر را قرار دهید و بازدید کنندگان را به صفحه اختصاصی اخبار و رویداد ها هدایت کنید تا متن کامل خبر را در آنجا مطالعه کنند. در این صورت بازدید کنندگان بر روی هر خبری که مایل باشند، کلیک می کنند و آن را مطالعه می کنند.

تعاملات کاربران
یکی از سریع ترین راهکارها برای این که به سایت خود اعتبار بخشید و باعث جذب کاربران شوید، قرار دادن لوگوی مشتریان شناخته شده، خبرگذاری ها و شرکت های وابسته در طراحی سایت و البته صفحه اول آن است. ممکن است شما بخواهید در همان صفحه اول، کلید فراخوانی را هم جای دهید. مثل دکمه های Sign in و یا Sign up که کاربر را برای اقدامی خاص فرا می خواند. این مورد به شما این اطمینان را می دهد که کاربر بیش از آن چند ثانیه، در سایت خواهند ماند.

ویژگی های بصری صفحه اصلی
ویژگی های بصری و گرافیکی در طراحی سایت، از دیگر نکات کلیدی است که کاربران را جذب می کند. به یاد داشته باشید که اندازه فایل های داخل صفحه را به حداقل برسانید. وقتی یک عکس در صفحه اصلی، 4 یا 5 ثانیه زمان ببرد تا بارگذاری شود، حدوداً نصف زمانی است که طول می کشد تا کاربر انتخاب کند که در سایت شما بماند یا آن را ترک کند و این امر مطمئناً به نفع شما نخواهد بود.

مؤلفه دیگری که در طراحی سایت و ویژگی های بصری آن بسیار حائز اهمیت است این است که، طراحی سایت شما نباید به گونه ای باشد که کاربر مجبور باشد برای دیدن اطلاعات داخل صفحه آن به چپ و راست Scroll کند.

نکته پایانی در صفحه اصلی
داشتن سایتی با صفحه اصلی زیبا و جذاب یکی از عوامل کلیدی ترغیب کابران به دیدن صفحات و محتوای دیگر سایت است. که می تواند در آینده آن ها را به مشتریان بالقوه تبدیل کند.
اما به یاد داشته باشید که بازدیدکنندگان جدید از همان چند ثانیه اول، برای الهام گرفتن از طراحی سایت شما استفاده می کنند. در زیر قوانینی را خواهیم آورد که به شما کمک می کند تا چند ثانیه را به خوبی بهینه سازی کنید.

نوار مسیریابی:
این مشتریان هستند، تصمیم می گیرند که آیا سایت شما، ارزش آن چند ثانیه را دارد یا خیر. پس بازدید الباقی صفحات سایت را هم برایشان آسان کنید. در واقع نوار مسیریابی به بازدید کنندگانتان یک دید کلی از محتویات مابقی صفحات را می دهد، پس آن را واضح و تمیز طراحی کنید.

نسبت به مخاطبانتان آگاه باشید:
به یاد داشته باشید، شما در عین حالی که نسبت به کاربران قبلی خود وفا دار هستید، باید بازدیدکنندگان جدید را به کاربران تبدیل کنید و آن ها را نگه دارید. پس بسیار با دقت عمل کنید.

به روز رسانی:
سایت خود را به صورت مداوم و مرتب به روز کنید و کاربران را هم به روز نگاه دارید، تا با محصولات جدید و خدمات تازه شما آشنا شوند.

بررسی:
قبل از این که سایت خود را بارگذاری کنید، آن را بررسی کنید تا مطمئن باشید که عکس ها همان گونه که می خواهید به نمایش درآمده اند. و همینطور صفحات آن را امتحان کنید تا از درست بودن تمامی لینک ها و عکس ها اطمینان حاصل کنید و از تمیزی طراحی سایت خود مطمئن شوید.

مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 0912390203701152215959 info[at]web01.net

اگر به این نتیجه رسیدید که با ساخت سایت املاک می توانید مشتریانتان را چندین برابر کرده و پیشرفت قابل ملاحظه ای در برابر رقبایتان نمائید، می توانید با یکی از شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمائید.

Copyright © 2008 - 2021 web01.ir - تمامی حقوق برای شرکت صفر و یک محفوظ است

09123902037