نحوه انتخاب بهترین شرکت طراحی وب سایت با توجه به پارامترهای مختلف

سئوالی که می ماند آن است که چطور می توان از میان شن ها، الماس را پیدا کرد؟ بهترین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از ابزارهایی می باشد که در برخی از سایت ها برای ارزش دهی به شرکت ها و وب سایت ها ارائه می شود.

متاسفانه اکثر چنین سایت هایی از سیستم های ارزش دهی ضعیفی استفاده می کنند بطوریکه به مشتریان اجازه می دهد تا تنها امتیازی را بین 0 تا 10 به طراحان بدهند. چنین سیستم هایی معمولا فاکتورهای مختلفی را در خود جای نمی دهند، فاکتورهایی نظیر نوع پروژه و پیچیدگی های آن.

پیچیدگی یک پروژه فاکتور مهمی می باشد. طراحان سایت هایی که پیچیدگی خاصی ندارند و خیلی ساده طراحی شده اند، می توانند در این سیستم امتیاز بالایی را برای کارهای خود کسب کنند. ولی تضمینی وجود ندارد که آنها بتوانند پروژه های پیچیده تر را بخوبی هدایت کنند. از آنجایی که پروژه های پیچیده تر، هزینه های بالاتری را طلب می کنند، در نتیجه چنین سیستم هایی می بایست حداقل فاکتور مبلغ پروژه را نیز در فرمول های رتبه بندی خود در نظر بگیرند تا اطلاعات اضافه تری را به مشتریان ارائه دهد. با اینکار، تصمیم گیری های مشتریان، ساده تر خواهد شد.

در زیر چند پیشنهاد برای انتخاب شرکتی مناسب در طراحی سایت را مورد بحث قرار می دهیم.

مشتری هرگز نباید مبلغ را عنوان کند
ممکن است بپرسید دلیل این امر چه می تواند باشد؟ چنانچه مبلغ را عنوان کنید، اکثر شرکت ها بر حسب مبلغ عنوان شده از سوی شما، هزینه ها را پیشنهاد خواهند داد. متاسفانه هزینه ها و دستمزدها در یک شهر یا منطقه نسبت به مناطق دیگر می تواند کاملا متفاوت باشد.

بعنوان مثال، فرض کنید شما قصد دارید تا لوگویی را برای خود طراحی کنید و انجام اینکار را بدست طراحی بسپارید. هر گرافیست ماهری می بایست قادر به انجام اینکار باشد. در نتیجه مطلوب ترین کار این است که با کمترین هزینه اینکار را انجام دهید. ولی تصور کنید که مخاطبان شما افرادی در استرالیا هستند. در اینصورت منطقی نیست تا تصور کنید طراحی در ایران یا چین، بتواند به همان خوبی طراحی که بومی استرالیا می باشد، از مخاطبان شما مطلع باشد. ولی به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های طراحی در استرالیا به مراتب بسیار بالاتر از هزینه های طراحی در ایران و چین است.

هرگز از شرکت هایی که فراتر از انتظارات شما هستند استفاده نکنید
ممکن است بپرسید “اگر خودم مهارت داشتم که از کس دیگری کمک نمی گرفتم”. اگرچه این جمله شما ممکن است صحیح باشد ولی شما نیاز دارید تا به اندازه کافی با حوزه کاری خود آشنا باشید تا قادر باشید به دقت، پروژه خود را تعریف نمایید، و بتوانید مشخص کنید چه کارهایی امکان پذیر است و چه کارهایی امکان پذیر نیست تا بدانید هزینه عنوان شده در پروژه منطقی است یا نه.

در صورت لزوم، از شخصی مشورت بگیرید که در این حیطه قبلا آشنایی دارد. اکثر سایت ها معمولا انجمن گفتگویی دارند که می توانید با نام مستعار پیش از آنکه پروژه خود را بدست آنها بسپارید، با آنها مشورت و صحبت کنید. با دقت به عکس العمل های طراحان در مورد پروژه خود توجه نمایید. بهترین انتخاب و گزینه، شخص یا شرکتی می باشد که عاشق کارش است. از آنها بخواهید تا نمونه کارهای مشابهی را که قبلا در این خصوص انجام داده اند را در صورت امکان نشان تان دهند. طراحان گرافیست، طراحان وب سایت، و نیز پدید آورندگان مطالب، باید قادر باشند تا نمونه کارهای خود را ارائه دهند. برنامه نویسان و برخی دیگر، ممکن است قادر نباشند تا نمونه کارهایی را ارائه دهند ولی ممکن است بتوانند منابعی را در این خصوص معرفی کنند.

با پیروی از مطالب فوق و نیز باز گذاشتن باب مذاکرات و مشاوره، قادر خواهید بود تا به شدت شانس یافتن طراح و شرکت طراح مورد نظرتان را افزایش دهید. این کار هم در زمان و هم در هزینه های پروژه، به شما کمک خواهد کرد ضمن آنکه مدیریت کسب و کار شما را آسان تر خواهد کرد. در پایان، نکته ای که وجود دارد آن است که شما در انتخاب طراح، به همان مشکلاتی برخورد خواهید کرد که در استخدام یک کارمند با آن مواجه خواهید بود ضمن آنکه مشکلات دیگری نیز نظیر موقعیت جغرافیایی، کشوری، استانی، و شهری به آن اضافه شده است.

بهینه سازی حجم صفحات سایت
همه ما می خواهیم سایتی جذاب داشته باشیم تا چشمهای بینندگان با دیدن آن کاملا خیره و باز بماند. معمولا طراحی سایتی فوق العاده جذاب، نیازمند بسیاری از المانهای گرافیکی است که منجر به افزایش کلی حجم صفحات سایت می شود که به نوبه خود سبب می شود تا صفحات به کندی در مرورگرها بارگذاری شوند.

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش پهنای باندی که کامپیوترها مجاز به استفاده آن شده اند، وب مسترها بیشتر و بیشتر این اجازه را بخود دادند تا سایت های پیچیده تری را با استفاده از المانهای گرافیکی سنگین، بوجود آورند. در بدترین حالت شما می توانید سایت هایی را بیابید که صفحات آنها چندین دقیقه برای بارگذاری در مرورگرها زمان نیاز دارند. البته بازدید کنندگان هرگز وقت طولانی را برای بارگذاری صفحات صرف نمی کنند و به سایت بعدی در نتایج حاصل از جستجو خواهند رفت.

در نتیجه چرا وب مستران هنوز سایت هایی را طراحی می کنند که به کندی بارگذاری می شوند؟ پاسخی که می توان داد این است که آنها احتمالا با یک تکنیک ساده بهینه سازی گرافیک آشنایی ندارند، تکنیکی که توسط آن می توانند گرافیک سایت را همچنان جذاب نگه دارند در حالیکه حجم صفحات نیز کوچک بماند.

شاید تعداد کمی از طراحان بدانند که مربعی با گوشه های مدور می تواند تنها با استفاده از CSS و بدون نیاز به هیچ تصویری بدست آید. پیش از آنکه متخصصین CSS و آنهایی که آشنایی زیادی با آن دارند، مرا مورد حمله قرار دهند که چنین مربعی در همه مرورگرها بدرستی نشان داده نخواهد شد و نسبتا سطح برنامه نویسی بالایی برای انجام چنین کاری مورد نیاز است، من می گویم که نکته مطلب من چیز دیگری است. اکثر اشتباهات رایج در طراحی سایت که طراحان برای بهینه سازی انجام می دهند، می توانند راه حلی ساده داشته باشند، درست همانند همان مثال مربع با گوشه هایی مدور.

هرگز طراحان سایت را با قرار دادن محدودیتی که باعث تاثیر در خروجی نهایی کارشان خواهد شد، در مگنه قرار ندهید. امکان دارد که شما ادعا کنید که آنچه که طراحی سایت می تواند با نرم افزارهای گرافیکی انجام دهد، برای پیاده سازی با کد غیر ممکن است. من مخالف این موضوع هستم. وقتی طراحی کارش را تمام می کند و آماده می شود تا آن را به تکه هایی از تصاویر برای استفاده در کدهای HTML تقسیم کند، مرحله آزمایشی طرح به اتمام رسیده است. هر کاری که در این مرحله توسط طراح انجام می شود، بر روی سایز نهایی و حجم صفحات تاثیر گذار خواهد بود.

چنانچه طرح شما شامل حجم هایی با گوشه هایی مدور باشد که بر روی یکدیگر قرار می گیرند یا مناطقی باشد که از رنگ های گرادیانت استفاده می کنند، در این صورت طراح می بایست با دقت زیادی آنها را به تکه هایی تقسیم کند بطوریکه حجم و سایز نهایی صفحات کوچک بماند.

اجازه دهید نگاهی بر برش موثر و بهینه تصاویر داشته باشیم تا بدانیم اینکار به چه معنایی می باشد:
•    1- تکه ها را بقدری بزرگ انتخاب نکنید که رنگ های مختلف زیادی را شامل شود. از تعداد کمی برش استفاده کنید بطوریکه تعداد رنگ های استفاده شده محدود شوند.

•    2- تکه ها را بقدری بزرگ انتخاب نکنید که شامل ساختار گرافیکی مشابهی باشند. تکه ای کوچک را برش بزنید و از آن در جاهای مختلف در کدهایتان استفاده کنید. این اشتباه مرسومی است که طراحان و برنامه نویسان در رنگهای گرادیانت پیش زمینه ها مرتکب آن می شوند.

•    3- از فرمتهای غیر از JPEG نیز استفاده کنید. در برخی حالات، فرمت GIF حجم کمتری را اشغال می کند. بعنوان یک قانون سر انگشتی، تکه ای از تصویر با تعدادی رنگ در فرمت JPEG حجم کمتری را نسبت به GIF خواهد گرفت و برعکس. هر کدام را بطور جداگانه آزمایش کنید. هر کیلوبایتی که از تصاویر کم می کنید در نهایت منجر به کاهش چشمگیری در سایز صفحات خواهد شد.

•    4- چنانچه متنی را در پیش زمینه ای با رنگی ساده دارید، هرگز آن را تکه نکنید. از کدهای html برای رنگ پیش زمینه استفاده کنید. به یاد داشته باشید که نمی توان همزمان هم نوع فونت و هم رنگ پیش زمینه را با استفاده از CSS تعریف کرد.

بازگشت به آینده
کامپیوترهای جیبی، PDAها، تلفنهای همراه و لپ تاپ های کوچک، با استفاده از اتصال اینترنتی وایرلس به اینترنت متصل می شوند. داشتن صفحاتی با بارگذاری سریع، نه تنها برای کسانی که مشکلاتی در پهنای اتصال به اینترنت دارند مطلوب است، بلکه این کار سبب کاربر پسندی بیشتری برای سایت تان خواهد شد.

برای آنهایی که اصرار دارند بهینه سازی صفحات سایت کاری ضروری نمی باشد و دلیل آن را آن می دانند که امروزه دیگر همه به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند، تا حدودی با آنها موافق هستم. شرکتهای نرم افزاری، برنامه هایی را تولید می کنند که پهنای باند بالایی را نیاز دارند چراکه می دانند دسترسی به اینگونه اتصالات اینترنتی برای همگان امروزه در دسترس است. ولی در هر صورت سعی کنید تا صفحات سایت تان را بهینه سازی کنید. دلیل این موضوع آن است که اصراف در استفاده از منابع و پهنای باند اتصال به اینترنت را می توان با بهینه سازی برطرف کرد.

صفحات بهینه نشده، در مجموع، در حرفه ای جلوه دادن آنها از دید برنامه نویسان و طراحان، تاثیر منفی خواهد داشت. همواره سعی کنید تا کارتان را بصورت کامل و حرفه ای به اتمام برسانید حتی اگر مشتریانتان جیبی دارند که انتها ندارد و می توانند بسادگی اتصال به اینترنت با پهنای باند فوق العاده بالا را تهیه کنند.

مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 0912390203701152215959 info[at]web01.net

اگر به این نتیجه رسیدید که با ساخت سایت املاک می توانید مشتریانتان را چندین برابر کرده و پیشرفت قابل ملاحظه ای در برابر رقبایتان نمائید، می توانید با یکی از شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمائید.

Copyright © 2008 - 2021 web01.ir - تمامی حقوق برای شرکت صفر و یک محفوظ است

09123902037