در طراحی وب سایت گرید چه نقشی دارد ؟

مهمترین مطلب در طراحی سایت، بوجود آوردن احساس رضایت در کاربرانی است که به سایت مراجعه می کنند. کاربر باید مطمئن باشد که می تواند با صرف کمترین زمان مقصود شما را دریابد. شرکت صفرویک قصد دارد در این مقاله این موضوع را تشریح کند.

چرا در طراحی سایت از گرید استفاده می کنیم؟
اگر طراحی سایت با یک طرح ساختاربندی شده انجام شود، این احساس که یک ساختاری وجود دارد را در اولین برداشت از سایت می توان دریافت. بنابراین بایستی در اینکه وب سایت ها چگونه باید اطلاعاتشان را به کاربران انتقال دهند تأمل شود. زمانی که یک گرید به کار برده می شود، با آنچه قرار است طراحی شود هماهنگ می گردد. در حقیقت، گرید یک ذهنیت مطمئن به طراح می دهد و در طراحی سایت به عنوان یک راهنما به او کمک می کند.

این به یک معنی منحصر کردن خلاقیت طراح برای اینکه دقت خود را در یک مسیر خاص قرار دهد، است. برخی ممکن است فکر کنند که گرید محدودیتی برای طرح است، اما این اشتباه است، چراکه آن ابزاری است برای رسیدن طراح به هدفی که در طرح دارد. در طراحی سایت، گرید ها ساختاری مبنایی برای یک وب سایت هستند که به طراح اجازه می دهند تا یک طرح قوی برای عناصر خود بوجود بیاورد.

انواع گریدها در طراحی سایت و زمان مناسب برای به کاربردن هرکدام
از آنجا که در طراحی سایت، شمار بسیاری از انواع گریدها وجود دارد؛ همه آنها را می توان در 4 نوع اصلی تقسیم کرد که هر کدام برای بهبود بخشیدن به ظاهر سایت و قوت بخشیدن به محتوای آن بسیار مفید هستند.

1- کاربرد گرید نوشتاری در طراحی سایت
در طراحی سایت، ساده ترین گرید، گرید نوشتاری است که مرکب از یک تک ستون یا بلوکی از متن است به همراه تصاویری جاسازی شده در آن که به وسیلۀ حاشیه ای محصور شده اند. ساختار این گرید شبیه ستونی مستطیل مانند است که با متن و محتوا پر شده است. گریدهای نوشتاری در کتاب ها، مقالات و پست گذاری وبلاگ ها مناسب هستند؛ البته تنها به متن محدود نمی شود و تصاویر می توانند در اطراف ستون ها قرار بگیرند.

2-کاربرد گرید ستونی در طراحی سایت
این نوع از گرید برای ایجاد فضایی با ستون های عمودی به کار می رود که سمت چپ آن می تواند برای تصاویر، عناوین و متون آزاد گذارده شود. وقتی می خواهید افکتی زیبا در طراحی سایت خود ایجاد کنید که اطلاعات ارائه شده در آن منقطع هستند؛ این گرید می تواند برای قرار دادن محتواها به کار شما بیاید. برای مثال می توانید انواع موضوعات غیر مرتبط، عبارات و … را در آن وارد کنید. در این گرید، می توان در طراحی میان چندین ستون پل زد و آنها را به هم مرتبط ساخت. یک ستون می تواند به متن اختصاص یابد، یکی به تصاویر و دیگری به عناوین تصاویر.

3- کاربرد گرید قسمتی در طراحی سایت
این نوع از گرید، طراحی سایت را با ترکیبی از دسته بندی افقی و عمودی ساختاربندی می کند. با قسمت بندی های این گرید، می توان فضایی که عناصر مختلف وب سایت در آن قرار می گیرند را محدود ساخت. این گرید برای طراحی سایت هایی که محتوایی پیچیده با عکس های فراوان دارند مناسب است. گریدهای قسمتی، نسبت به طرح هایی که گرید ستونی در طراحی سایت می تواند ارائه دهد، برای طرح های پیچیده ای که به کنترل بیشتری نیاز دارند، مناسب تر هستند. گالری های تصاویر، اسناد و کارت های فروشگاهی، نمونه طرح های مناسبی برای گریدهای قسمتی هستند.

4-کاربرد گرید سلسله مراتبی در طراحی سایت
این نوع از گرید به طور معمول عناصر مختلف سایت را در یک قالب بصری (حسی) و گویا قرار می دهد که اغلب با اندازۀ دلخواه ستون ها و ردیف هایی با وسعت متفاوت و به صلاحدید طراح همراه است. گرید های سلسله مراتبی زمانی می توانند مفید باشند که طرح برای طراحی سایت با گریدهایی که پیش از این ذکر کردیم مناسب نباشد و نیاز به گریدهایی خاص داشته باشد. این گرید می تواند برای ایجاد ارتباط میان محتواهایی که بسیار از هم متفاوت هستند و به عبارتی ایجاد یک ساختار کلی مناسب برای اینکه شامل محتواهای دور از هم شود به کار رود.

مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 0912390203701152215959 info[at]web01.net

اگر به این نتیجه رسیدید که با ساخت سایت املاک می توانید مشتریانتان را چندین برابر کرده و پیشرفت قابل ملاحظه ای در برابر رقبایتان نمائید، می توانید با یکی از شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمائید.

Copyright © 2008 - 2021 web01.ir - تمامی حقوق برای شرکت صفر و یک محفوظ است

09123902037