بهینه سازی تصاویر در طراحی وب سایت

مشهور است که کاربران اینترنتی جمعیتی از افراد بی صبر هستند. چنانچه سایتی بیش از حد زمان بارگذاری آن بطول بیانجامد، آنها بر روی دکمه برگشت کلیک کرده و از سایت شما خارج خواهند شد.

اکثر فایلهای گرافیکی شامل اطلاعاتی در مورد پالت رنگ تصویر هستند. این اطلاعات معمولا برای نمایش در سایت مورد نیاز نمی باشد. بسیاری از برنامه های گرافیکی این قابلیت را دارند تا تصاویر را بتوان، برای وب دخیره سازی نمود “Save for the web” انتخابی است که کلیه اطلاعات غیر ضروری را از تصویر حذف می کند، بدون آنکه بر کیفیت نهایی تصویر خدشه ای وارد شود.

روش دیگری که به ظاهر می تواند زمان بارگذاری را بالاتر برد، استفاده از ویژگی progressive برای تصاویر GIF، یا PNGهای interlaced است. هر دوی این ویژگی ها این امکان را می دهند تا زمان بارگذاری صفحات به تدریج صورت گیرد و در ابتدا تصویری مات نمایش داده شود و سپس تصویری با وضوح بیشتر و شفاف تر. در حقیقت این تصاویر حتی چند ثانیه نیز کندتر از تصاویر معمولی بارگذاری می شوند ولی آنها برای بازدید کنندگان به نظر سریعتر هستند.

خصیصه طول و عرض IMG
تگ IMG به مرورگر وب می گوید تا مربعی با سایزی خاص را برای نگهداری گرافیک تولید کند. با اینکار مرورگر می تواند مابقی صفحه سایت را بارگذاری نماید در حالیکه تصویر در حال بارگذاری است. چنانچه طول و عرض تصویرمشخص نشود، مرورگر وب مجبور است تا زمانیکه تصویر بطور کامل بارگذاری نشده است، منتظر بماند و قسمتهای دیگر صفحه را بارگذاری نکند.

از چند تصویر می بایست استفاده کرد؟
برخی از طراحان سایت از تصاویر برای هر چیزی استفاده می کنند. درحالیکه اینکار می تواند بنظر مناسب باشد ولی قطعا زمان بارگذاری صفحات را بالاتر خواهد برد. سرعت صفحات وابسته به حجم خود فایل HTML و سایز تمامی فایلهای بکار رفته در آن است. تصاویر معمولا 50 درصد زمان بارگذاری را شامل می شوند.

استفاده از تصاویر کمتر، زمان بارگذاری را کمتر خواهد کرد و باعث خواهد شد تا کاربران بی حوصله از سایت شما فرار نکنند.

کیفیت تصاویر
کیفیت تصاویر توسط وضوح، خلوص رنگ و جزییات تصویر مشخص می شود. از ویرایشگرهایی استفاده کنید که نویزها و دیگر خصیصه های ناخواسته را در تصویر حذف کنند. بیشتر ویرایشگرها به شما این امکان را می دهند تا برای افزایش دقت تصویر، قرمزی چشمها و لبه های تیز تصویر را اصلاح نمایید.

ویرایشگرهای حرفه ای نظیر Fireworks و Photoshop به شما امکان می دهند تا پیش زمینه و سطوح رنگ را تنظیم کنید و تقریبا هر کاری که دوست دارید با تصویر انجام دهید.

همچنین می توانید از یک تصویر کوچک شده روی سایت استفاده کنید تا لینکی به نسخه ای با کیفی تر و بزرگتر از همان عکس بدهد، بطوریکه بازدید کننده بتواند آن را مشاهده کند.

چهارچوب بهینه سازی تصاویر
پیشنهادهای زیر به شما این امکان را می دهند تا تصاویرتان را برای بارگذاری سریع در سایت بهینه سازی کنید، بدون آنکه بر کیفیت نهایی آنها تاثیری گذارد:
•    وضوح تصاویر را به 72 dpi کاهش دهید.
•    تصاویر متنی را به متن واقعی تبدیل کنید.
•    تصاویر را به اندازه ای که مورد نیاز است برش (crop) دهید.
•    عمق رنگ را درمواقعی که برای کیفیت مورد نیاز نیست کم کنید.
•    طول و عرض واقعی تصاویر را مشخص کنید.
•    در صورت لزوم از نسخه کوچک عکسها استفاده کنید.

جمله آخر
گرافیک می بایست مطالب سایت را برجسته کند بجز در مواردی معدودی که تصاویر شامل متن هستند. در هر دو صورت، شما نیاز دارید تا تصاویرتان و فایلهای گرافیکی را برای دانلود سریعتر بهینه سازی کنید، تا بتوانند در سایت مورد استفاده قرار گیرند در غیر این صورت امکان از دست دادن بازدید کنندگان را خواهید داشت.

مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 0912390203701152215959 info[at]web01.net

اگر به این نتیجه رسیدید که با ساخت سایت املاک می توانید مشتریانتان را چندین برابر کرده و پیشرفت قابل ملاحظه ای در برابر رقبایتان نمائید، می توانید با یکی از شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمائید.

Copyright © 2008 - 2021 web01.ir - تمامی حقوق برای شرکت صفر و یک محفوظ است

09123902037