اهمیت رتبه بندی صفحات وب – TrustRankچیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد ؟

گوگل هیچگاه به طور رسمی در این مورد توضیحی نداده و هرگز صحبتی در این مورد نکرده است. با این حال شکی نیست که دو عنصر اصلی وجود دارد که تعیین کننده میزان اعتماد در وب سایت ها می باشد. میزان ادراک کاربر و رتبه بندی واقعی (TrustRank) این دو فاکتور می باشند.

اگر در مورد ساخت و طراحی سایت و یا بازاریابی آنلاین در کسب و کار اینترنتی تان جدی هستید، بنابراین رنکینگ باید جزء اولویت های شما در وب سایت تان قرار گیرد. در غیر این صورت انتظار بیش از حدی از کسب و کار اینترنتی موفقی نداشته باشید، زیرا که در این صورت توانایی ایجاد ارتباط خوبی با مشتریان خود را نخواهید داشت.

– چرا ساخت و ایجاد روابط مطمئن و قابل اعتماد در وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است؟
خوب، اول از همه باید بگوییم که در صورت عدم ایجاد اعتماد در وب سایت احتمالا بیش از 80٪ از خریداران بالقوه خود را از دست خواهید داد . زیرا که اینترنت در کلاهبرداری و هرزنامه ها بسیار مشهور می باشد. افراد اکثرا تمایلی به ریسک کردن در اینترنت ندارند. به ویژه هنگامی که در بازار آنلاین رقابت نیز زیاد باشد.
دلیل دیگر آن، بهترین همکار شما یعنی گوگل می باشد – اگر گوگل به وب سایت شما اعتماد نداشته باشد، افراد نیز نمی توانند وب سایت شما را در گوگل پیدا کنند. اگر مردم نتوانند شما را در اینترنت پیدا کنند، مطمئنا کسب و کار اینترنتی شما نیز اصلا پیشرفتی نخواهد داشت.

تبدیل شدن به یک وب سایت مورد اعتماد در چشم گوگل نه تنها باعث بیشتر دیده شدن و قابل روئیت بودن وب سایت شما در دنیای آنلاین خواهد شد، بلکه نتایج بسیار دیگری نیز خواهید داشت.

– چگونگی ایجاد اعتماد در میان موتور جستجو و بازدیدکنندگان
همانطور که قبلا در این مقاله ذکر شده، دو فاکتور عمده بر روی ارتباطات کسب و کار آنلاین شما تاثیر مستقیم خواهد داشت؛ میزان ادراک و آگاهی کاربر و میزان رتبه بندی قابلیت اعتماد وب سایت تان.

میزان درک و آگاهی کاربر به معنی چگونگی درک و آگاهی بازدیدکنندگان از وب سایت می باشد. موارد زیر برای بدست آوردن و جلب اعتماد در وب سایت به سرعت به شما کمک خواهد کرد:

– وبلاگ نویسی

به بازدیدکنندگان نشان دهید که به طور مرتب محتوای با کیفیت و مرتبط ارسال می کنید و در مورد آن موضوعات مرتبط نیز صحبت کرده تا مخاطبین خود را علاقمند نگه دارید.

Tweeting-
نشان دهید که در اینترنت فعال هستید، به خصوص اگر هر چند ساعت یکبار اقدام به ارسال مطالب و هر کاری که به tweet کردن مربوط می باشد، انجام داده تا فعالتر باشید.

– کیفیت
افراد هنگامی به شما اعتماد خواهند کرد که به نظر بیاید برای حرفه ای تر بودن وب سایت تان و قابل اعتمادتر شدن آن زمان صرف کرده و تلاش می کنید.
باید این تلاش توسط فردی برای افراد آزمایش شده تا تجربه خوبی برای کاربر به ارمغان داشته باشید. اطمینان حاصل فرمایید که برای هر شخصی برای اولین بار باعث ایجاد احساس بسیار خوبی خواهید شد.

– واقعی بودن
اطمینان حاصل فرمایید که حتما در وب سایت تان در بخش اطلاعات تماس، شماره تلفن همراه با آدرس شرکت تان را قرار داه اید. بنابراین افراد متوجه خواهند شد که کسب و کارهای اینترنتی شما واقعی است – به عبارت ساده تر افرادی که تجربه بدی با وب سایت های بد و خطرناک داشته اند، معمولا بیشتر مراقب بوده و برای اعتماد و خرید از وب سایت ها محافظه کارانه تر عمل می نمایند.

عنصر دوم یعنی میزان TrustRank وب سایت در گوگل که مجموعه ای از عوامل غیر رسمی تعیین کننده چگونگی اعتماد به وب سایت با استفاده از الگوریتم های پیچیده و موثر در فرایند رتبه بندی موتور جستجو SERP  می باشد.

– مسائل حقوقی
در استانداردهای اتحادیه اروپا وب سایت باید حتما دارای توضیحاتی در مورد Privacy Policy یا همان “حق چاپ” داشته باشد. با قرار دادن لینک Policy در پایین صفحه وب سایت افراد می توانند بهتر موقعیت وب سایت را درک نمایند.

– گواهینامه SSL
عامل واضح و قطعی بودن وب سایت ها در کسب و کار آنلاین می باشد. موتورهای جستجوی بزرگ این قدرت و اختیار را دارند و می توانند بگویند که یک وب سایت چگونه و تا چه حد قابل اعتماد می باشد.
شرکت هایی مانند زیر مجموعه VeriSign اقدام به ارائه گواهینامه امنیت و اعتماد همراه با (EV تمدید اعتبار سنجی – نوار سبز رنگی که همراه با https در URL ظاهر می شود) کرده اند. اینها ویژگی هایی است که فورا توسط بازدیدکنندگان و ربات های موتورهای جستجو به رسمیت شناخته می شود.

– سن نام دامنه
حتی اگر بابت خدمات مخفی کردن اطلاعات تان در WHOIS هزینه پرداخت کرده اید، گوگل گفته است که به راحتی قادر به مشاهده اطلاعات واقعی به هر صورت خواهد بود. بنابراین اطلاعات در صورتی که واقعا ضروری باشد، پنهان می شود.
سن یک نام دامنه نشان دهنده این است که شما احتمالا تا چه زمانی در این کار به فعالیت خواهید پرداخت. پیشنهاد ما این است که حداقل برای مدت 10 سال نام دامنه خود را ثبت نمایید.

– لینک ها
سایت هایی که به وب سایت تان لینک می شود و یا وب سایت هایی که شما به آنها لینک می دهید، می تواند موارد زیادی در مورد نوع ساختار و سازمان وب سایت شما ارائه دهد. نه تنها تعیین کننده رنکینگ صفحات خواهید بود بلکه اگر شما دارای لینکی به وب سایت هایی هستید که هویت معتبر و مشخصی ندارند، گوگل ممکن است شما را Spam و یا سایت های ناخواسته در نظر بگیرد.
این موضوع احتمالا بر روی قدرت و اعتبار وب سایت شما تاثیر خواهد داشت. اطمینان حاصل فرمایید که تمامی لینک های شما دارای کیفیت بالا و به طور کامل مرتبط باشند. عوامل دیگری نیز وجود دارد اما گوگل احتمالا هرگز به ما چیزی نخواهد گفت. یک واقعیت جالب این است که در واقع TrustRank توسط شرکت بزرگی در سال 2005 همراه با یک اختراع به ثبت رسیده است. بنابراین این مقوله کاملا واقعی بوده و می تواند برای رنکینگ صفحات SERP بسیار مهم باشد. آن را امتحان کنید و در صورت ایجاد تمایز قطعا نتیجه آن را به دلیل وجود ارزش و اعتبار در وب سایت تان خواهید دید.

مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 0912390203701152215959 info[at]web01.net

اگر به این نتیجه رسیدید که با ساخت سایت املاک می توانید مشتریانتان را چندین برابر کرده و پیشرفت قابل ملاحظه ای در برابر رقبایتان نمائید، می توانید با یکی از شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمائید.

Copyright © 2008 - 2021 web01.ir - تمامی حقوق برای شرکت صفر و یک محفوظ است

09123902037