آیا مرورگرهای اینترنت باعث از بین رفتن وب سایت شما می شوند؟

–  مرورگرهای متفاوت
شاید نوع مرورگرهایی که کدهایی HTML را ترجمه و تبدیل می کنند عمده ترین تاثیر را در طراحی وب سایت شما خواهند گذاشت. با توجه به نوع سیستم عاملی که شما از آن استفاده می کنید، میزبان برای مرورگرها وجود دارد.
در ژانویه سال 2007 سیستم آمارگیری W3Schools نشان داد که محبوب ترین مرورگرها، اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس به ترتیب 6/58 و 31 درصد از بازار را تصرف کرده اند.
مرورگرهای دیگر که دارای قابلیت های برجسته ای دارند شامل Mozilla،Safari و Opera می باشند. در حالی که کنسرسیوم شبکه جهانی وب استانداردها و معیارهای رسمی Html را منتشر کرده است اما فضای قابل توجهی برای تفسیر این قوانین وجود دارد.
علاوه براین برخی از مرورگرها ممکن است استانداردهای “Cutting edge” HTML را پشتیبانی نمایند در حالی که مرورگرهای دیگر ممکن است این مزیت را نداشته باشند.

این تفاوت ها می تواند تاثیر چشم گیری در چگونگی نمایش یک صفحه وب سایت داشته باشد؛ برای مثال می توانید به صفحه داونلود ویدئوهای Wal-mart در فایرفاکس را بررسی کنید. بهترین روش برای به حداقل رساندن این مشکلات توجه به میزان سازگاری مرورگر در هنگام ساخت وب سایت تان می باشد.
از استفاده از پسوندهای HTMLاجتناب نمایید و مراقب تگ های Cutting-edge HTML که ممکن است هنوز توسط همه مرورگرها پشتیبانی نشود نیز باشید.

-سیستم های عامل مختلف
اکثر افراد فقط یک سیستم عامل بر روی کامپیوتر خود اجرا می کنند که اغلب تنها فرمتی است که افراد با آن آشنایی دارند. این امر می تواند اثبات یک اشتباه مهلک در طراحی وب سایت باشد، همانطور که مرورگرهای مشابه بر روی سیستم های عامل مختلف یک صفحه از وب سایت را به گونه های متفاوتی نشان خواهد داد. برخی از این تفاوت های عمده عبارتند از :

نوع فونت
در هنگام تنظیم ظاهر فونت هنگام طراحی سایت، آگاه باشید که در سیستم های عامل مختلف ممکن است همیشه فونت مورد نظر و در دسترس نباشد. پس ایده خوبی است که برای اطمینان از نوع نمایش صفحات وب سایت خود چندین فونت مختلف ارائه نمایید تا آنچه در نظر دارید به نمایش درآید.

سایز فونت
سیستم های عامل مکینتاش به طور معمول فونت ها را در اندازه پیکسل های کوچکتر در کامپیوتر ارائه می کنند. یک از راه ها برای اجتناب از این مشکل، استفاده از Cascading style sheets یا شیوه نامه های آبشاری به جای استفاده از تگ فونت می باشد که استفاده از خلاصه ای از آن اندازه فونت را تعریف می نماید.

اینترنت اکسپلورر
نسخه اینترنت اکسپلورر در سیستم Mac برای توسعه دهندگان ارائه شده، بنابراین تا حد زیادی از نسخه های مختلف در PC های مختلف وجود دارد. پس بسیار مهم است که هنگام ساخت سایت آن را در IE با هر دو نوع سیستم عامل بررسی نمایید.

– سایز های مختلف Screen
یکی دیگر از عمده عوامل موثر در ظاهر وب سایت شما، وضوح صفحه نمایش Screen resolution بازدیدکننده می باشد. با توجه به آمار W3Schools شایع ترین اندازه صفحه نمایش 768×1024 که میزان استفاده از این سایز 58٪ می باشد و البته این تعداد دارای نوسان نیز می باشد.
بدون استفاده از جدول تعریف شده، بخشی از وب سایت شما ممکن است کشیده تر (deform) شده و یا برای تصاویر موجود در وب سایت تان مشکل ایجاد نموده و به قالب بندی آن آسیب بزند. بهتر است طراحی وب سایت خود را به گونه ای انجام دهید که 800 پیکسل و یا کمتر داشته باشد و سعی کنید تمامی مطالب و محتوای سایت خود را مانند یک جدول بزرگ تک ستونی درآورده و با بزرگترین صفحه نمایش و وضوح بیشتر آن را بررسی نمایید.

در حال حاضر ممکن است بسیاری از شما به سیستم های عامل متفاوت و یا مرورگرهای مختلف دسترسی نداشته باشید،اما خبر خوب برای شما این است که دسترسی به کمک به صورت آنلاین وجود دارد. یکی از بهترین خدمات آنلاین در وب سایت Browsershots.org وجود دارد که تصاویری از صفحه وب سایت شما در مرورگرهای مختلف و سیستم های عامل متفاوت به شما نشان خواهد داد.
این خدمات open source و رایگان می باشد، بنابراین برای بهبود طراحی سایت خود می توانید از آن بهره مند شوید.

مازندران - چالوس - خیابان شورا - مجتمع اداری صبرا - واحد 11 0912390203701152215959 info[at]web01.net

اگر به این نتیجه رسیدید که با ساخت سایت املاک می توانید مشتریانتان را چندین برابر کرده و پیشرفت قابل ملاحظه ای در برابر رقبایتان نمائید، می توانید با یکی از شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمائید.

Copyright © 2008 - 2021 web01.ir - تمامی حقوق برای شرکت صفر و یک محفوظ است

09123902037